دندانپزشکی زیبایی و ایمپلنت در شیراز - لمینیت و لومینیرز-در شیراز

لمینیت و لومینیرز

برای اصلاح فرم، شکل، رنگ و طول دندان ها، فاصله بین دندان ها و درمان دندان های شکسته می توان از لمینیت یا ونیر استفاده کرد. لمینیت لایه نازکی از مواد همرنگ دندان هستند که معمولاٌ از پرسلین (سرامیک) ساخته می شود. این روش درمانی به علت تراش بسیار کم و ایجاد زیبایی فوق العاده، بهترین روش در درمان دندان های قدامی محسوب می شود و در عرض مدت کوتاهی لبخند زیبایی به شما هدیه میدهد. لمینیت برای ترمیم ساختار و عملکرد دندان و اصلاح مشکلات ارتودنسی نیز توصیه میشود.

انتخاب نوع درمان به وضعیت دندان ها، زمان و هزینه بستگی دارد. مواد لمینیت کامپوزیتی به دلیل اینکه دندانپزشک خود به صورت مستقیم و در مطب با آن کار می کند به هزینه و زمان کمتری نیاز دارد برخلاف پرسلین لمینیت هاکه در لابراتور ساخته می شود. همچنین لمینیت کامپوزیت در صورت نیاز به تراش و تغییرات کمی بر روی دندان ها نیاز دارد. لمینیت پرسلین(سرامیکی) ، به دلیل استحکام بسیار زیاد، در مواردی که دندان ها به شدت آسیب دیده هستند استفاده می شود. دندانپزشک زیبایی با استفاده از تجهیزات پیشرفته اقدام به معاینه دندان های شما می کند و سپس بهترین و مناسب ترین نوع لمینیت را به شما پیشنهاد خواهد کرد.

لومینیرز

لمینیت های پرسلین دارای انواع مختلفی مانند لومینیرز است. استحکام و دوام بسیار بالایی دارد و در ضخامت های بسیار نازک ساخته می شود که این ویژگی باعث می شود که در اغلب موارد به تراش دندان ها نیازی نباشد. هزینه این روش درمانی بالا است. این روش برای افرادی که سطح دندان هایشان برای چسباندن لومینیرز کافی باشد مناسب است.

توجه داشته باشید که انجام لمینیت در بیماران با مشکلات خفیف تا متوسط دندانی انجام می شود.در افرادی با مشکلات شدید دندانی این روش درمانی کاربرد ندارد.همچنین هزینه های درمان به کیفیت مواد لمینیت، شدت آسیب دیدگی دندان ها بستگی خواهد داشت. شما می توانید برای یافتن درمان مناسب خود و هزینه های درمان از مشاوره مرکز ما استفاده نمایید.

دوام و طول عمر لمینیت ها

دوام و طول عمر این روش درمانی همانند دیگر روش های دندانپزشکی به رعایت بهداشت و وجود عادت های دهانی همچون دندان قروچه بستگی دارد. فشاری که که در هنگام دندان قروچه به دندان وارد می شود منجر به شکستن لمینیت می شود که در اینصورت برای جلوگیری از فشار می توان از night guard در هنگام خواب استفاده شود. با رعایت موارد زیر می توانید دوام و طول عمر لمینیت را افزایش دهید:

از خوردن مواد غذایی سفت مثل یخ، شکستن بیش از حد تخمه، جویدن ناخن خودداری نمایید. مصرف زیاد خوراکی های رنگی مانند چای، قهوه و نوشابه های رنگی و کشیدن سیگار بپرهیزید. همچنین هر ۶ ماه یکبار با مراجعه به پزشک از سلامت روکش های خود اطمینان نمایید.

شما میتوانید با شماره زیر و از طریق تلگرام یا واتس اَپ با ما در تماس باشید 09178302808